Specjalistyczne kursy dla energetyki wiatrowej już w Polsce

By | Wrzesień 17, 2016

Uprzejmie informujemy, że nasza spółka łączy siły z duńską firmą Energy and Climate Academy (ECA), by wspólnie dostarczać polskim specjalistom najnowszą wiedzę z zakresu energetyki wiatrowej. CIAM został partnerem Energy and Climate Academy na terenie Polski oraz Europy Wschodniej. W tych krajach prowadzone będą szkolenia, podczas których specjaliści z takich koncernów jak Vestas, Siemens czy DONG Energy będą przekazywać najnowsze doniesienia o rozwiązaniach i doświadczeniach w energetyce wiatrowej. Szkolenia będą… Read More »

Sup4Nav wśród Czempionów programu Komisji Europejskiej

By | Wrzesień 3, 2016

Sup4Nav, spółka odpryskowa Akademii Morskiej w Szczecinie, została wybrana jednym z najbardziej innowacyjnych młodych podmiotów w branży morskiej, które będą prezentować się podczas największych targów morskich SMM w Hamburgu. Targi odbywają się w dniach 6-9 września 2016 r., a prezentacja Czempionów odbędzie się w Hali B7 8 września od godz. 17:15. Głównym celem spółki Sup4Nav jest wprowadzenie na międzynarodowy rynek żeglugi morskiej nawigacyjnego systemu wspomagania decyzji NAVDEC. Jest to pierwsze… Read More »

Kolejne prace eksperckie, badania, szkolenia w Centrum Innowacji

By | Sierpień 11, 2016

Ostatnie tygodnie przyniosły nam kolejne ciekawe realizacje oraz wykorzystanie myśli naukowej w praktyce gospodarczej. Wzięliśmy udział w przetargu na „Zakup usług eksperckich polegających na ocenie wniosków aplikacyjnych do projektu Platforma startowa dla nowych pomysłów – Hub of Talent„. Nasi eksperci oceniają pomysły na działalność gospodarczą w obszarze fizyka/geodezja i kartografia oraz w dziedzinie nauk medycznych. Obaj eksperci to młoda polska kadra naukowa, która już teraz ma doświadczenia praktyczne oraz technologie,… Read More »

Szkolenie z ochrony własności przemysłowej

By | Lipiec 1, 2016

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w dwudniowym szkoleniu „Ochrona własności przemysł0wej – aspekty prawne oraz praktyczne„, które odbędzie się lipcu 2016 r. na terenie Akademii Morskiej w Szczecinie. Szkolenie dedykowane jest osobom, które zainteresowane są podniesieniem swojej wiedzy w zakresie ochrony prawa własności przemysłowej w trybie krajowym, regionalnym, unijnym lub międzynarodowym. Będzie realizowane w formule praktycznej, na case-studies które miały miejsce w relacjach nauka-biznes oraz biznesie międzynarodowym. Tytuł szkolenia: Ochrona… Read More »