Kolejne prace eksperckie, badania, szkolenia w Centrum Innowacji

By | Lipiec 1, 2016

Ostatnie tygodnie przyniosły nam kolejne ciekawe realizacje oraz wykorzystanie myśli naukowej w praktyce gospodarczej. Wzięliśmy udział w przetargu na „Zakup usług eksperckich polegających na ocenie wniosków aplikacyjnych do projektu Platforma startowa dla nowych pomysłów – Hub of Talent„. Nasi eksperci oceniają pomysły na działalność gospodarczą w obszarze fizyka/geodezja i kartografia oraz w dziedzinie nauk medycznych. Obaj eksperci to młoda polska kadra naukowa, która już teraz ma doświadczenia praktyczne oraz technologie,… Read More »

Szkolenie z ochrony własności przemysłowej

By | Lipiec 1, 2016

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w dwudniowym szkoleniu „Ochrona własności przemysł0wej – aspekty prawne oraz praktyczne„, które odbędzie się lipcu 2016 r. na terenie Akademii Morskiej w Szczecinie. Szkolenie dedykowane jest osobom, które zainteresowane są podniesieniem swojej wiedzy w zakresie ochrony prawa własności przemysłowej w trybie krajowym, regionalnym, unijnym lub międzynarodowym. Będzie realizowane w formule praktycznej, na case-studies które miały miejsce w relacjach nauka-biznes oraz biznesie międzynarodowym. Tytuł szkolenia: Ochrona… Read More »

CIAM Operatorem „Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska”!

By | Czerwiec 29, 2016

Z radością informujemy, iż w wyniku otwartej procedury przetargowej w ramach projektu: „Utworzenie Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013, Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o. zostało wybrane Operatorem tej infrastruktury badawczej. Oznacza to, że CIAM będzie prowadził prace polegające na komercyjnym wykorzystaniu powyższego Centrum… Read More »

Pierwsi klienci na system NAVDEC

By | Maj 27, 2016

Twórcy systemu wspomagania decyzji na statkach Navdec negocjują z Unity Line, PŻM, PŻB i Green Reefers warunki sprzedaży swojego rozwiązania. Navdec to urządzenie, które może przyjąć postać laptopa, tabletu czy stacji PC instalowanej na mostku nawigacyjnym statku i sterowanej poprzez mysz i klawiaturę. Działa w oparciu o dane pochodzące z systemu automatycznej identyfikacji statku, radaru śledzącego i map komercyjnych. System idzie o krok dalej w porównaniu z rozwiązaniami obecnie wykorzystywanymi… Read More »