Ruszyła druga edycja programu akceleracji startupów MIT Enterprise Forum Poland

By | Październik 5, 2016

1 października ruszył nabór do 2 edycji Programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland skierowanego do naukowców oraz przedsiębiorców technologicznych we wczesnej fazie rozwoju. Jest to jedyny tego typu program w Polsce, afiliowany przy Massachusetts Institute of Technology – Enterprise Forum (MITEF). Z radością informujemy, że Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o. zostało regionalnym ambasadorem wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy 3 listopada o godzinie 17.00 na… Read More »

Specjalistyczne kursy dla energetyki wiatrowej już w Polsce

By | Wrzesień 17, 2016

Uprzejmie informujemy, że nasza spółka łączy siły z duńską firmą Energy and Climate Academy (ECA), by wspólnie dostarczać polskim specjalistom najnowszą wiedzę z zakresu energetyki wiatrowej. CIAM został partnerem Energy and Climate Academy na terenie Polski oraz Europy Wschodniej. W tych krajach prowadzone będą szkolenia, podczas których specjaliści z takich koncernów jak Vestas, Siemens czy DONG Energy będą przekazywać najnowsze doniesienia o rozwiązaniach i doświadczeniach w energetyce wiatrowej. Szkolenia będą… Read More »

Sup4Nav wśród Czempionów programu Komisji Europejskiej

By | Wrzesień 3, 2016

Sup4Nav, spółka odpryskowa Akademii Morskiej w Szczecinie, została wybrana jednym z najbardziej innowacyjnych młodych podmiotów w branży morskiej, które będą prezentować się podczas największych targów morskich SMM w Hamburgu. Targi odbywają się w dniach 6-9 września 2016 r., a prezentacja Czempionów odbędzie się w Hali B7 8 września od godz. 17:15. Głównym celem spółki Sup4Nav jest wprowadzenie na międzynarodowy rynek żeglugi morskiej nawigacyjnego systemu wspomagania decyzji NAVDEC. Jest to pierwsze… Read More »

Kolejne prace eksperckie, badania, szkolenia w Centrum Innowacji

By | Sierpień 11, 2016

Ostatnie tygodnie przyniosły nam kolejne ciekawe realizacje oraz wykorzystanie myśli naukowej w praktyce gospodarczej. Wzięliśmy udział w przetargu na „Zakup usług eksperckich polegających na ocenie wniosków aplikacyjnych do projektu Platforma startowa dla nowych pomysłów – Hub of Talent„. Nasi eksperci oceniają pomysły na działalność gospodarczą w obszarze fizyka/geodezja i kartografia oraz w dziedzinie nauk medycznych. Obaj eksperci to młoda polska kadra naukowa, która już teraz ma doświadczenia praktyczne oraz technologie,… Read More »