CIAM Operatorem „Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska”!

By | Czerwiec 29, 2016

Z radością informujemy, iż w wyniku otwartej procedury przetargowej w ramach projektu: „Utworzenie Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013, Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o. zostało wybrane Operatorem tej infrastruktury badawczej. Oznacza to, że CIAM będzie prowadził prace polegające na komercyjnym wykorzystaniu powyższego Centrum… Read More »

Pierwsi klienci na system NAVDEC

By | Maj 27, 2016

Twórcy systemu wspomagania decyzji na statkach Navdec negocjują z Unity Line, PŻM, PŻB i Green Reefers warunki sprzedaży swojego rozwiązania. Navdec to urządzenie, które może przyjąć postać laptopa, tabletu czy stacji PC instalowanej na mostku nawigacyjnym statku i sterowanej poprzez mysz i klawiaturę. Działa w oparciu o dane pochodzące z systemu automatycznej identyfikacji statku, radaru śledzącego i map komercyjnych. System idzie o krok dalej w porównaniu z rozwiązaniami obecnie wykorzystywanymi… Read More »

Wizyta w wiodącej spółce z sektora paliwowo-energetycznego oraz MNiSW

By | Maj 4, 2016

W dniu dzisiejszym zarząd Spółki odbył dwa spotkania. Wizyta w wiodącej spółce z sektora paliwowo-energetycznego była wynikiem kilkutygodniowej pracy koncepcyjnej oraz szeregu ustaleń. Podczas spotkania omówiono zasady potencjalnej współpracy w zakresie wynajmu usług laboratoryjnych Akademii Morskiej w Szczecinie, realizacji ekspertyz R&D, inwestycji Grupy w technologie uczelniane oraz możliwości stworzenia dedykowanego rozwiązania w zakresie pozyskiwania innowacyjnych rozwiązań na potrzeby Grupy w regionie zachodniopomorskim. Z ramienia Porozumienia Spółek Celowych zarząd CIAM wziął… Read More »

Współpraca z inwestorami

By | Kwiecień 29, 2016

Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy kolejne umowy o współpracy z inwestorami – tym razem naszym partnerami zostały Impera Alfa  Sp. z o.o. z Warszawy oraz Leonarto Sp. z o.o. z Wrocławia. Wspólnie będziemy prowadzić działania w celu komercjalizacji technologii powstałych na Akademii Morskiej w Szczecinie.