Pierwsi klienci na system NAVDEC

By | Maj 27, 2016

Twórcy systemu wspomagania decyzji na statkach Navdec negocjują z Unity Line, PŻM, PŻB i Green Reefers warunki sprzedaży swojego rozwiązania. Navdec to urządzenie, które może przyjąć postać laptopa, tabletu czy stacji PC instalowanej na mostku nawigacyjnym statku i sterowanej poprzez mysz i klawiaturę. Działa w oparciu o dane pochodzące z systemu automatycznej identyfikacji statku, radaru śledzącego i map komercyjnych. System idzie o krok dalej w porównaniu z rozwiązaniami obecnie wykorzystywanymi… Read More »

Wizyta w wiodącej spółce z sektora paliwowo-energetycznego oraz MNiSW

By | Maj 4, 2016

W dniu dzisiejszym zarząd Spółki odbył dwa spotkania. Wizyta w wiodącej spółce z sektora paliwowo-energetycznego była wynikiem kilkutygodniowej pracy koncepcyjnej oraz szeregu ustaleń. Podczas spotkania omówiono zasady potencjalnej współpracy w zakresie wynajmu usług laboratoryjnych Akademii Morskiej w Szczecinie, realizacji ekspertyz R&D, inwestycji Grupy w technologie uczelniane oraz możliwości stworzenia dedykowanego rozwiązania w zakresie pozyskiwania innowacyjnych rozwiązań na potrzeby Grupy w regionie zachodniopomorskim. Z ramienia Porozumienia Spółek Celowych zarząd CIAM wziął… Read More »

Współpraca z inwestorami

By | Kwiecień 29, 2016

Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy kolejne umowy o współpracy z inwestorami – tym razem naszym partnerami zostały Impera Alfa  Sp. z o.o. z Warszawy oraz Leonarto Sp. z o.o. z Wrocławia. Wspólnie będziemy prowadzić działania w celu komercjalizacji technologii powstałych na Akademii Morskiej w Szczecinie.

Zrealizowano kolejne prace eksperckie oraz B+R

By | Kwiecień 15, 2016

Centrum Innowacji zrealizowało w ostatnim czasie szereg różnego typu eksperckich prac badawczo-rozwojowych, tak dla odbiorców instytucjonalnych, jak i komercyjnych. Realizacja tego typu prac jest ważnym elementem naszej działalności, otwiera nam drogę do wdrożeń oraz dalszej konkretnej współpracy z firmami oraz urzędami. Dla firmy z południa Polski zrealizowaliśmy ambitną pracę polegającą na oszacowaniu wynalazku dla branży morskiej związanego z innowacyjną metodą pozyskiwaniem energii. W celu realizacji zlecenia musieliśmy zbudować zespół ekspercki… Read More »