Monthly Archives: January 2017

Wind energy courses in 2017

Wind Energy Course Brochure 2017-page-001We would like to kindly invite you for professional courses in wind energy industry (edition 2017). They are organized together with Danish company Energy and Climate Academy (ECA), which was founded in 2013 and provides superb and leading edge training for companies in the energy and climate industries as well as cities, regions, and states.

In Poland, we offer 3 different courses tailored to improving any companies working with Wind Energy directly or working with Wind Energy organizations. Courses are conducted by highly qualified experts who have cooperated with such companies lika Vestas, Siemens or DONG Energy.

Trainings are highly condensed – their duration ranges from two to five days, and are filled with practical information, examples of the current solutions and technology trends, which in the future will turn into specific implementation.

Courses are commercial and will be held at the Business Link Szczecin. They will be conducted in an open formula, togheter with the participants (discussion, exercise).

More information about topics, price and specific information can be found here: http://innoam.pl/?page_id=2457.

Kursy z obszaru energetyki wiatrowej, edycja 2017

Energy and Climate AcademyZapraszamy na kolejną edycję profesjonalnych kursów z obszaru energetyki wiatrowej (edycja 2017). Realizujemy je we współpracy z duńską firmą Energy and Climate Academy (ECA), która od kilkunastu lat specjalizuje się w dostarczaniu najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu energetyki wiatrowej. Dotychczas ECA przeszkoliła ponad 4000 osób.

Wind Energy Course Brochure 2017-page-001Kursy prowadzone są przez wysokiej klasy ekspertów, którzy współpracowali/ją z takimi koncernami jak Vestas, Siemens czy DONG Energy. Szkolenia są mocno skondensowane – czas ich trwania wynosi od dwóch do pięciu dni, są wypełnione informacjami praktycznymi, przykładami aktualnie obowiązujących rozwiązań oraz trendów technologicznych, które w przyszłości przełożą się na konkretne wdrożenia.

Komercyjne kursy, prowadzone w języku angielskim, odbędą się w siedzibie Business Link Szczecin na ul. Zbożowej 4 (budynek Lastadia Office). Szkolenia będą prowadzone w otwartej formule, z udziałem uczestników (dyskusja, ćwiczenia).

===================================================================================

PROPOZYCJE KURSÓW:

1. ENERGETYKA WIATROWA DLA WSZYSTKICH (w tym kadry managerskiej), 3 dni
Termin: 27- 29 marca oraz 9-11 października br.

2. ENERGETYKA WIATROWA DLA INŻYNIERÓW, 5 dni
Termin: 27-31 marca oraz 9-13 października br.

3. MORSKA ENERGETYKA WIATROWA (offshore), 2 dni
Termin: 3-4 kwietnia oraz 16-17 października

UWAGA! W przypadku udziału dwóch osób – 5% zniżki , przy trzech – 10%, przy czterech – 15%.

Więcej informacji, w tym zakres szkoleń, opłaty, warunki na stronie: http://innoam.pl/?page_id=2668 oraz w materiale promocyjnym: Wind Energy Course Brochure 2017.

 

CIAM ponownie operatorem Centrum Badania Paliw

Uprzejmie informujemy, iż w wyniku postępowania przetargowego na operatora biznesowego “Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska” (wybudowanego dzięki środkom EFRR w ramach RPO WZ na lata 2007-2013), nasze Centrum po raz kolejny zostało wybrane na w/wym operatora. Decyzja ta oznacza, że w kolejnych latach nadal będziemy prowadzili prace polegające na komercyjnym wykorzystaniu aparatury naukowej, w celu umożliwienia realizacji prac badawczych na zlecenie przedsiębiorstw.

slide_1

W zakres oferty CBP wchodzą kompleksowe badania olejów hydraulicznych, smarowych, transformatorowych, paliw do silników z zapłonem samoczynnym, spalin w przemysłowych instalacjach energetycznych, cieczy roboczych i wód oraz badania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Naszymi atrybutami są: niskie ceny usług, całodobowa dyspozycyjność, usługi wykonywane przez doświadczoną kadrę specjalistów Akademii Morskiej w Szczecinie.

slide_2

Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska powstało na bazie doświadczeń i sprzętu Wydziałowego Laboratorium Badania paliw i cieczy roboczych Wydziału Mechanicznego. W wyniku realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z EFRR w ramach RPO WZ na lata 2007-2013 jest doposażane w unikalną, najnowocześniejszą specjalistyczną aparaturę badawczą oraz wyposażenie niezbędne do prowadzenia innowacyjnych badań i usług. Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska to najnowszy tego typu ośrodek badawczy w Polsce.

Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska
Akademii Morskiej w Szczecinie.
ul. Willowa 2
71-650 Szczecin

FILM PROMUJĄCY CBP: https://youtu.be/OABosESyEJ8

loga_UE

 

Rozwiń się wraz z nami – staże, dotacje, prace B+R

Początek nowego roku to dobry czas na planowanie działań rozwojowych. Chcielibyśmy wesprzeć Państwa w tym obszarze, poniżej prezentując trzy inicjatywy, które mogą być w tym zakresie pomocne.

engineering-plans-1-1237382-1920x1440UE zapłaci za STAŻE w Twojej firmie – Akademia Morska w Szczecinie realizuje projekt, w ramach którego organizuje 3-miesięczne staże dla studentów kierunków: Transport, Logistyka oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Uczelnia zapewnia studentom stypendium, ponosi koszty ubezpieczenia i badań lekarskich, płaci firmom za opiekę nad stażystą oraz pokrywa koszty dojazdu i zakwaterowania w przypadku odbywania stażu w miejscu oddalonym o ponad 50 km od miejsca zamieszkania studenta. Zgłoszenia od firm przyjmowane są do 30.01.2017 r. Więcej szczegółów

money-14131652017 to najbardziej obfity rok w zakresie DOTACJI UNIJNYCH. Warto poznać różne możliwości, aby nie przegapić tej szansy. Posiadamy bogate doświadczenia w zakresie pozyskiwania dotacji. Współpracujemy z uznanymi doradcami, którzy dla naszych klientów stosują preferencyjne stawki/ warunki współpracy. Jeśli posiadacie Państwo pomysł na projekt, szczególnie w zakresie współpracy nauki i biznesu, zachęcamy do kontaktu – prosimy o wypełnienie formularza i odesłanie na nasz adres e-mail.

engine-1526233-1919x1279Zapraszamy do skorzystania z infrastruktury laboratoryjnej uczelni. Realizujemy PRACE B+R oraz EKSPERTYZY związane m.in. z badaniem i analizą paliw, energetyką, bezpieczeństwem żeglugi oraz diagnozowaniem stanu urządzeń przemysłowych. Udzielamy licencji na uczelniane technologie. Ponadto budujemy strategie komercjalizacji dla nowych rozwiązań, opracowujemy opinie, audyty, realizujemy szkolenia branżowe. Wkrótce wraz z PUM ruszamy z 2-letnim projektem, w ramach którego będziemy inwestować w technologie medyczne oraz morskie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.