Monthly Archives: Styczeń 2017

CIAM ponownie operatorem Centrum Badania Paliw

Uprzejmie informujemy, iż w wyniku postępowania przetargowego na operatora biznesowego „Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska” (wybudowanego dzięki środkom EFRR w ramach RPO WZ na lata 2007-2013), nasze Centrum po raz kolejny zostało wybrane na w/wym operatora. Decyzja ta oznacza, że w kolejnych latach nadal będziemy prowadzili prace polegające na komercyjnym wykorzystaniu aparatury naukowej, w celu umożliwienia realizacji prac badawczych na zlecenie przedsiębiorstw.

slide_1

W zakres oferty CBP wchodzą kompleksowe badania olejów hydraulicznych, smarowych, transformatorowych, paliw do silników z zapłonem samoczynnym, spalin w przemysłowych instalacjach energetycznych, cieczy roboczych i wód oraz badania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Naszymi atrybutami są: niskie ceny usług, całodobowa dyspozycyjność, usługi wykonywane przez doświadczoną kadrę specjalistów Akademii Morskiej w Szczecinie.

slide_2

Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska powstało na bazie doświadczeń i sprzętu Wydziałowego Laboratorium Badania paliw i cieczy roboczych Wydziału Mechanicznego. W wyniku realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z EFRR w ramach RPO WZ na lata 2007-2013 jest doposażane w unikalną, najnowocześniejszą specjalistyczną aparaturę badawczą oraz wyposażenie niezbędne do prowadzenia innowacyjnych badań i usług. Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska to najnowszy tego typu ośrodek badawczy w Polsce.

Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska
Akademii Morskiej w Szczecinie.
ul. Willowa 2
71-650 Szczecin

FILM PROMUJĄCY CBP: https://youtu.be/OABosESyEJ8

loga_UE

 

Rozwiń się wraz z nami – staże, dotacje, prace B+R

Początek nowego roku to dobry czas na planowanie działań rozwojowych. Chcielibyśmy wesprzeć Państwa w tym obszarze, poniżej prezentując trzy inicjatywy, które mogą być w tym zakresie pomocne.

engineering-plans-1-1237382-1920x1440UE zapłaci za STAŻE w Twojej firmie – Akademia Morska w Szczecinie realizuje projekt, w ramach którego organizuje 3-miesięczne staże dla studentów kierunków: Transport, Logistyka oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Uczelnia zapewnia studentom stypendium, ponosi koszty ubezpieczenia i badań lekarskich, płaci firmom za opiekę nad stażystą oraz pokrywa koszty dojazdu i zakwaterowania w przypadku odbywania stażu w miejscu oddalonym o ponad 50 km od miejsca zamieszkania studenta. Zgłoszenia od firm przyjmowane są do 30.01.2017 r. Więcej szczegółów

money-14131652017 to najbardziej obfity rok w zakresie DOTACJI UNIJNYCH. Warto poznać różne możliwości, aby nie przegapić tej szansy. Posiadamy bogate doświadczenia w zakresie pozyskiwania dotacji. Współpracujemy z uznanymi doradcami, którzy dla naszych klientów stosują preferencyjne stawki/ warunki współpracy. Jeśli posiadacie Państwo pomysł na projekt, szczególnie w zakresie współpracy nauki i biznesu, zachęcamy do kontaktu – prosimy o wypełnienie formularza i odesłanie na nasz adres e-mail.

engine-1526233-1919x1279Zapraszamy do skorzystania z infrastruktury laboratoryjnej uczelni. Realizujemy PRACE B+R oraz EKSPERTYZY związane m.in. z badaniem i analizą paliw, energetyką, bezpieczeństwem żeglugi oraz diagnozowaniem stanu urządzeń przemysłowych. Udzielamy licencji na uczelniane technologie. Ponadto budujemy strategie komercjalizacji dla nowych rozwiązań, opracowujemy opinie, audyty, realizujemy szkolenia branżowe. Wkrótce wraz z PUM ruszamy z 2-letnim projektem, w ramach którego będziemy inwestować w technologie medyczne oraz morskie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.