Czas na szczecińskie aplikacje – pilotażowy program współpracy w ramach TechKlubu Szczecin oraz Samsung LABO!

By | Październik 30, 2014

Samsung_LABO_LOGOZ dużą satysfakcją informujemy, że podjęliśmy współpracę z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach której wspieramy współpracę TechKlubu Szczecin i pilotażowej edycji programu Samsung LABO!

Samsung LABO to pierwszy w regionie zachodniopomorskim projekt partnerstwa biznesu ze środowiskiem akademickim. Kilkudziesięciu studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, w specjalnym laboratorium wyposażonym w różne platformy sprzętowe firmy Samsung, będzie uczyć się tworzyć aplikacje na trzy platformy – Android, Tizen i SmartTV, a także dowie się jak odnieść sukces komercyjny w branży ICT. Uczelnia niedawno otworzyła laboratoria, które powstały we współpracy z Samsung Electronics Polska.

Jest to pierwsza tak szeroko zakrojona współpraca biznesu i nauki w regionie zachodniopomorskim z tak dużą firmą IT, którą będziemy mieli okazję być częścią.szczecin

Już dziś zapraszamy na Spotkanie inspiracyjne, które odbędzie się 27 października (poniedziałek), w godzinach 16:00-19:30. Biorą w nim udział zrekrutowani słuchacze LABO, przedstawiciele Samsung oraz TechKlubu Szczecin. Seminarium ma charakter wydobywczy i odbywa się w formule World Cafe. Celem jest identyfikowanie problemów miejskich. Następnie uczestnicy wymyślają technologie, które mogą być odpowiedzią na zdiagnozowaną potrzebę. Na tej podstawie powstają pomysły na projekty, które mogą być kontynuowane w trakcie części technologicznej kursu (która rusza 28 października i potrwa do końca 2014 roku).

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne tutaj. W przypadku pytań prosimy o kontakt. OFERTA JEST KIEROWANA DO UCZESTNIKÓW TECHKLUBU SZCZECIN.

Kurs w ramach pilotażowej edycji programu Samsung LABO prowadzony będzie przez specjalistów z Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w postaci sześciu bloków zajęciowych (biznesowych oraz technicznych).Materiały prasowe Samsung LABO

Materiały prasowe Samsung LABOMateriały prasowe Samsung LABO