Kursy z energetyki wiatrowej – edycja 2017

Zapraszamy kadrę inżynierską, naukową oraz managerów na kolejną edycję specjalistycznych kursów z obszaru energetyki wiatrowej (edycja 2017). Realizujemy je we współpracy z duńską firmą Energy and Climate Academy (ECA), która od kilkunastu lat specjalizuje się w dostarczaniu najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu energetyki wiatrowej. Kursy prowadzone są przez wysokiej klasy ekspertów, którzy współpracowali/ją z takimi koncernami jak Vestas, Siemens czy DONG Energy. Szkolenia są mocno skondensowane – czas ich trwania… Read More »

Zainwestujemy w technologie medyczne oraz morskie!

Prawie 2,5 mln zł wynosi budżet 2-letniego projektu, jaki otrzymało konsorcjum złożone z CTT Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (lider) oraz naszej Spółki na wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie komercjalizacji ich wyników. Środki te pochodzić będą z programu „Inkubator Innowacyjności+” (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego). To pierwsze tego typu konsorcjum w regionie. Celem projektu MareMed będzie zainwestowanie w co najmniej 13 rozwiązań z branż medycznej oraz… Read More »

CIAM ponownie operatorem Centrum Badania Paliw

Uprzejmie informujemy, iż w wyniku postępowania przetargowego na operatora biznesowego „Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska” (wybudowanego dzięki środkom EFRR w ramach RPO WZ na lata 2007-2013), nasze Centrum po raz kolejny zostało wybrane na w/wym operatora. Decyzja ta oznacza, że w kolejnych latach nadal będziemy prowadzili prace polegające na komercyjnym wykorzystaniu aparatury naukowej, w celu umożliwienia realizacji prac badawczych na zlecenie przedsiębiorstw. W zakres oferty CBP wchodzą kompleksowe badania… Read More »

Ruszyła druga edycja programu akceleracji startupów MIT Enterprise Forum Poland

1 października ruszył nabór do 2 edycji Programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland skierowanego do naukowców oraz przedsiębiorców technologicznych we wczesnej fazie rozwoju. Jest to jedyny tego typu program w Polsce, afiliowany przy Massachusetts Institute of Technology – Enterprise Forum (MITEF). Z radością informujemy, że Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o. zostało regionalnym ambasadorem wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy 3 listopada o godzinie 17.00 na… Read More »