Monthly Archives: marzec 2014

Rozmowa z przedstawicielami Klastra Morskiego i Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie w Galaktyka TV

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym z dnia 5 marca 2014 r. Prezesi Klastra Morskiego (p. Andrzej Podlasiński) oraz Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o. rozmawiali w programie Galaktyka Pomerania o branży morskiej, współpracy nauki i biznesu, współpracy klastra z samorządem oraz studentach Akademii Morskiej.

Pomerania TV

Rozmowy o terenach postoczniowych w Radiu Plus oraz torze podejściowym z Urzędem Morskim i BCS

DSC_0262

Andrzej Podlasiński, Konrad Frontczak, Rafał Malujda

Dzisiaj wraz z Prezesem Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego uczestniczyliśmy w audycji na żywo w Radiu Plus, podczas której przedyskutowaliśmy tematy związane z nową perspektywą unijną, szkoleniem kadr dla branży morskiej,  terenach postoczniowych oraz nowym parku przemysłowym. Zaprezentowaliśmy dobre praktyki Akademii Morskiej w Szczecinie w zakresie komercjalizacji wiedzy.

Tymczasem jutro Prezes Spółki udaje się na spotkanie z Dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie, Business Club Szczecin, Klastrem Morskim oraz firmami dysponującymi nabrzeżami przemysłowymi, zainteresowanymi pogłębianiem dna wzdłuż nabrzeży i na podejściu do toru wodnego. W perspektywie finansowej 2014-2020 przewidziano duże fundusze unijne do pozyskania przez grupy firm  tworzących doraźne konsorcja zadaniowe.