Monthly Archives: maj 2014

Rusza rejestracja na Rails Girls Szczecin

Rusza rejestracja na Rails Girls Szczecin – bezpłatne warsztaty programowania dla kobiet! Centrum Innowacji Akademii Morskiej jest partnerem wydarzenia. rg-poster-choco-01

Rails Girls Szczecin to bezpłatne dwudniowe warsztaty programowania, których uczestniczki przy wsparciu mentorów krok po kroku uczą się tworzyć aplikacje internetowe.  Ta międzynarodowa inicjatywa narodziła się w 2010 roku w Finlandii, a od tego czasu na całym świecie odbyło się już ponad 140 warsztatów, w których organizację angażują się najlepsi programiści i firmy IT. W Polsce dotychczas zorganizowano 7 warsztatów w 4 miastach. Przyszedł czas na szczecińską edycję, która odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Technoparku Pomerania!

Ruby on Rails to język programowania, umożliwiający szybkie tworzenie aplikacji internetowych. Uczestniczki warsztatów Rails Girls Szczecin będą wykorzystywać to narzędzie do nauki programowania. Pomogą im w tym mentorzy, specjaliści w dziedzinie IT. W przerwach od nauki zaproszeni goście będą opowiadać o swoich doświadczeniach i sukcesach związanych z pracą w branży informatycznej.

Jest to okazja wejścia w świat nowoczesnych technologii, wypróbowania narzędzi do tworzenia aplikacji internetowych, a także poznania możliwości i perspektyw związanych z pracą w branży informatycznej” – wyjaśnia Marzena Zasińska-Igła, organizatorka szczecińskiej edycji wydarzenia  – „To także sposobność do nawiązania ciekawych znajomości i biznesowych kontaktów”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracja będzie trwać tylko 4 dni: od 26 do 30 maja. Można jej dokonywać za pośrednictwem strony www.railsgirls.com/szczecin

Autorka zdjęć z Rails Girls Warsaw z 22-23 lutego 2014: Anksfoto.pl