Monthly Archives: czerwiec 2015

Wizyta Ambasadora USA na Akademii Morskiej w Szczecinie oraz dyskusja o transferze technologii

„Całej ekipie Akademii Morskiej w Szczecinie! Jestem pod wrażeniem tego co Wy tu stworzyliście! Atmosfera innowacyjności panująca tu, to jest coś bardzo specjalnego! Gratulacje za to, że jesteście wzorem tego jak najlepiej budować współpracę z przemysłem.” – takimi słowami w Księdze Pamiątkowej AM wpisał się pan Stephan D. Mull, Ambasador USA w Polsce.

W dniu wczorajszym pan Ambasador Mull zwiedzał region zachodniopomorski, a na koniec swojej wizyty postawił odwiedzić naszą uczelnię i spotkać się z jej władzami oraz prezesem Centrum Innowacji.

Cały program wizyty na AM składał się z kilku części: oficjalnego spotkania z JM Rektorem uczelni, zwiedzania naszych nowoczesnych laboratoriów i symulatorów, dyskusji o innowacyjności i transferze technologii (z udziałem Prezesa CIAM oraz Dyrektora CTTM), a następnie konferencji prasowej podsumowującej całą wizytę pana Ambasadora na terenie Pomorza Zachodniego.

Było to wyjątkowo miłe i konstruktywne wydarzenie, szczególnie ciekawe gdy pan Ambasador poruszał tematy współpracy nauki i biznesu. Liczymy na dalsze kontakty z Ambasadą USA, która jest zainteresowana wspieraniem przedsiębiorczości na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Materiał fimowy Kroniki Szczecińskiej: http://szczecin.tvp.pl/20323943/2200-20615 (od 11:38)

IMG_8009

IMG_7947 IMG_7962 P1040613 IMG_7970

Wizyta Polskiej Grupy Energetycznej SA

1 czerwca 2015 r. Akademię Morską w Szczecinie odwiedziła delegacja PGE SA oraz PGE EO SA, zainteresowana realizacją wspólnych przedsięwzięć na styku nauki i biznesu.

Gościom zaprezentowano laboratoria Wydziału Nawigacyjnego oraz Mechanicznego, a następnie odbyto szereg rozmów dotyczących konkretnych możliwości, jakie stoją po stronie uczelni, a które mogłyby wesprzeć rozwój Grupy. Goście z Warszawy odwiedzili także Technopark Pomerania, gdzie przy wsparciu Centrum Innowacji przeprowadzili kilka spotkań z firmami z branży IT.

P1040596P1040578P1040595