Monthly Archives: październik 2016

Ruszyła druga edycja programu akceleracji startupów MIT Enterprise Forum Poland

1 października ruszył nabór do 2 edycji Programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland skierowanego do naukowców oraz przedsiębiorców technologicznych we wczesnej fazie rozwoju.

WebJest to jedyny tego typu program w Polsce, afiliowany przy Massachusetts Institute of Technology – Enterprise Forum (MITEF). Z radością informujemy, że Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o. zostało regionalnym ambasadorem wydarzenia.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy 3 listopada o godzinie 17.00 na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne do Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT (ul. Jagiellońska 20-21 w Szczecinie), gdzie MIT EF Poland wraz z partnerami branżowymi: PKO BP, Grupą Adamed, KGHM Cuprum oraz PGNiG, zaprezentują założenia oraz szczegóły dotyczące procesu naboru. W trakcie spotkania startupy i naukowcy będą mieli możliwość prezentacji i omówienia swojego pomysłu z organizatorami i partnerami przemysłowymi.

Wśród 5 najlepszych Startupów pierwszej edycji programu MITEF Poland, które wzięły udział w tygodniowym Bootcamp w Massachusetts Insitute of Technology w Bostonie, znalazł się szczeciński POLTISS – startup oparty o technologię ZUT, rozwijający i wprowadzający na rynek technologie nowoczesnych wstrzykiwalnych biomateriałów polimerowych PhotoBioCure™.

14500657_1213277915403604_9045834583442566639_oPierwszym etapem programu są warsztaty złożone z 6 sesji prowadzonych w Warszawie w oparciu o metodę prof. Billa Auleta, Dyrektora Centrum Przedsiębiorczości MIT „Disciplined Entrepreneurship. 24 steps to a successful startup”. W trakcie warsztatów  zespoły pracują nad swoimi projektami pod okiem doświadczonych trenerów. Każdy projekt posiada dwóch mentorów. W tej części realizowane są także sesje edukacyjne w obszarze prawa własności intelektualnej, podatków, relacji z inwestorami, itp.

Do udziału w drugim etapie zostanie wybranych 5 najlepszych projektów, które otrzymają dostęp do dopracowanego do ich potrzeb programu edukacyjnego. Finaliści będą mieli możliwość networkingu z kluczowymi graczami sektora innowacji w Polsce oraz  MIT, w tym także spotkań z inwestorami.

Więcej informacji: zaproszenie_InfoDay_MITEF_Szczecin_03.11.2016 oraz na stronie: https://www.eventbrite.com/e/mitefpoland-infoday-zut-tickets-28340162188

Link dla startupów, które chcą pitchować: https://startupform.typeform.com/to/qt0M5T

Plakat_ie_v3_szczecin