Drugie miejsce Sup4Nav Sp. z o.o. w prestiżowym konkursie Galileo Masters!

By | 31 października, 2014

Uroczystą, międzynarodową galą w Niemczech zakończyła się 23 października tegoroczna edycja konkursu „Galileo Masters” na najciekawsze zastosowanie nawigacji satelitarnej.image001

Na międzynarodowej gali w Berlinie ogłoszono laureatów 26 edycji regionalnych, w tym Polskiej, i 7 nagród specjalnych. Od 2004 roku w ramach inicjatywy European Satellite Navigation Competition, czyli Galileo Masters, wyłaniane i nagradzane są najlepsze koncepcje oraz usługi i produkty z obszaru nawigacji satelitarnej w zastosowaniach codziennych. W tym roku do konkursu wpłynęły łącznie 434 projekty, które zgłoszone zostały przez pomysłodawców z ponad 40 państw.

Na głównego zwycięzcę konkursu Galileo Masters, spośród laureatów edycji regionalnych, wybrano projekt zespołu z koncernu Airbus: „Low-Cost PRS Receiver for Positioning and Timing Enabled by an Assistance Server”.

Drugie miejsce w edycji polskiej zajęła spółka Sup4Nav, spin-out Akademii Morskiej w Szczecinie, za innowacyjny nawigacyjny system wspomagania decyzji NAVDEC!

NAVDEC zdobył również drugą nagrodę w kategorii University Challenge.ESNC_ac-labels_2014_poland2nd

To kolejne tegoroczne wyróżnienie dla naukowców ze Szczecina. W tym roku znaleźli się już w finale konkursu Polski Wynalazek Roku, uzyskali wyróżnienie w konkursie gospodarczym „Busole biznesu” organizowanym przez prezydenta miasta Szczecin oraz zostali nagrodzeni Zachodniopomorskim Noblem, za komercjalizację systemu NAVDEC.