Programy unijne

Programy regionalne oraz krajowe
Centrum Innowacji zachęca Państwa do skorzystania z naszych usług w zakresie pozyskania oraz realizacji projektów unijnych. Posiadamy rozległe doświadczenie w zakresie  prowadzenia oraz rozliczania dotacji. Obecnie współpracujemy z siecią sprawdzonych ekspertów i firm doradczych, które będą w stanie przygotować projekt na wysokim poziomie technicznym oraz merytorycznym.

W przypadku zainteresowania współpracą prosimy o wypełnienie oraz odesłanie FORMULARZA z pomysłem na projekt. Pozwoli nam to przejrzeć dostępne źródła finansowania oraz określić szansę na pozyskanie dotacji. Jest to usługa bezpłatna.

Dodatkowo zachęcamy do skorzystania z oferty rozwoju podmiotu na poziomie globlanym:

H2020 (SMEI)
Nawiązaliśmy współpracę z ZAFIRO SOLUTIONS, podmiotem wspierającym międzynarodowy rozwój firm badawczo-innowacyjnych. Celem jest wsparcie MŚP w zakresie aplikowania o środki programu Horyzontu 2020, będącego największym w historii programem finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej.smes-in-h2020
Za nami pierwszy sukces – nasz spin-out Sup4NAv otrzymał dofinansowanie w tzw. Fazie 1 SME INSTRUMENT!

SME Instrument to fundusz kierowany do tych firm, które mają innowacyjny pomysł na technologię, produkt lub usługę do dalszego rozwoju i komercjalizacji, ale potrzebują finansowania, aby zweryfikować, rozwinąć i wprowadzić go na docelowy rynek.
Finansowanie jest bardzo atrakcyjne, ponieważ na starcie (etap wykonania dokumentacji biznesowej oraz technicznej) sięgać może do 50 000 EUR ryczałtu (okres realizacji – 6 miesięcy). A przygoda z SME Instrument wcale nie musi się kończyć na biznesplanie, ponieważ po zakwalifikowaniu do etapu II, można sięgnąć nawet po 2 500 000 EUR na prototyp czy akcje pilotażowe. W konsekwencji produkt będzie gotowy do wdrożenia lub pozyskania inwestora.

Poszukujemy podmiotów, które:
a) mają ustabilizowaną sytuację na rynku (preferowane minimum 2 lata działalności)
b) posiadają prototyp rozwiązania na poziomie minimm TRL 6 (zweryfikowany w warunkach symulujących rzeczywiste) lub produkt/usługę na rynku
c) chcą rozwijać się globalnie, ich rozwiązania daje szansę na międzynarodowy sukces

The SME Instrument phasesReasumując, wsparcie oferowane jest w 3 fazach:

  • Faza 1 – koncepcja i ocena wykonalności – do 50 000 EUR na 6 miesięcy.
  • Faza 2 – B+R, działania demonstracyjne – 1 000 000 – 2 500 000 EUR na 12-24 miesiące (70% dofinansowania).
  • Faza 3 – komercjalizacja – wsparcie firmy w dostępie do inwestorów.

Obecnie jest to najgorętszy fundusz inwestycyjny dla MŚP w Europie.

Zainteresowane podmioty prosimy o wypełnienie FORMULARZA PREZENTACJI z pomysłem na SMEI oraz kontakt z biurem Spółki na info@innoam.pl.